Siirt Valiliği 10 000 Adet Kitap Bağışı

Siirt Valiliği 10 000 adet Kitap Bağışı

Türkiye’de Kitap Bağışının Adresi ZEST’ten
Kitap Bağışı konusunda bir Türkiye Rekoru!

ZEST, Siirt Valiliği’ne yaptığı 10 000 adet kitap bağışı ile,
bir yere ve tek seferde yapılan en büyük kitap bağışı çalışmasını
gerçekleştirerek erişilmesi zor bir rekora imza attı.

ZEST, Siirt Valiliği ile imzaladığı protokol ve İstanbul Valiliği’nin izni ile yürüttüğü kitap bağışı kampanyası başarı ile bitirdi. Kampanya kapsamında toplanan 10 000 adet kitap ZEST Başkanı sayın Veysel Danış tarafından Siirt’te düzenlenen bir törenle Siirt Valisi sayın Mustafa Tutulmaz’a teslim edildi.

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü sayın Fethi Suay, İl Kültür Müdürü sayın Remzi Uslu, basın mensupları ve diğer yetkililerin de hazır bulunduğu törende bir konuşma yapan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz hayırsever Siirt’li hemşerileri Veysel Danış‘ın çabalarıyla gerçekleşen bağış için Veysel Danış’ın şahsında bağışta emeği geçen bütün ZEST çalışanlarına teşekkür ederek bir teşekkür belgesi verdi.

Siirt Valiliği ile imzalanan protokol uyarınca bağışlanan kitapların bir bölümü Siirt’te bulunan İbni Sina İlkokulu’nda ZEST Muhdi Danış Kütüphanesi oluşturulmasında kullanılacak. Kitaplar Siirt Valiliği’nin kontrolünde ilde kitaba ihtiyaç duyan kurumların ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

 

ZEST’in yaptığı kitap bağışları için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.