Eğitim Azmi ve Açıköğretim

Gönderen:

Eğitim Azmi ve Açıköğretim

Çeşitli sebeplerle eğitimini yarım bırakmak zorunda kalan insanların okuma arzularının azimle peşinden gittikleri sistem açıköğretim.

Açıköğretim sisteminin en önemli “uzaktan eğitim” olmasının doğal özelliği öğrencilerin kendilerinin derslere hazırlanması ve dönem sonunda sınavlara girmeleri. Açıköğretim sistemi ile eğitim alan öğrenciler öğretmen desteğinden mahrum oldukları gibi, yakın çevrelerinde aynı bölümü okuyan bir öğrenci yok ise öğrenci arkadaşları ile beraber ders çalışma avantajından da mahrum olarak eğitimlerini tamamlamak için büyük bir azimle çaba harcamaktalar.

Derslerde zorlanan açıköğretim öğrencilerinin derslerde destek almalarının ideal yolu özel ders almaları. Çünkü özel ders ile açıköğretim sisteminin doğal özelliği sebebiyle mahrum kaldıkları hem öğretmen desteğine ve hem de birisiyle birlikte ders çalışıyor olmasının verdiği motivasyona kavuşmuş oluyorlar.

Kendine hayat kalitesine, yaşadığı topluma, insanlığa daha fazla katkı yapabilmenin yolu elbette daha fazla eğitim almakla mümkün olabilir. Açıköğretim sistemi bu açıdan öğrencilere çok büyük bir imkan. Bu imkandan faydalanan kişiler destek almayı da hak ediyorlar şüphesiz.

Açköğretim derslerinde zorlanıyor ve özel ders ile destek almak istiyorsanız tıklayın

Hakkında Yazar:

  Related Posts

Yorum Ekle