Boşanma Avukatı

Gönderen:

Boşanma Avukatı

Halk arasında boşanma avukatı sanki evlilikleri dağıtan, evliliklerin bitmesine sebep olduğu yönünde bir kanaat vardır.

Senelerdir boşanma davalarıyla ilgilenen, bir çok boşanma davasında görev almış, yürütmüş bir boşanma avukatı olarak kesinlikle söyleyebilirim ki bu bu yanlış bir kanaattir!  Ben bugüne kadar sarsıntı geçirmeyen bir evliliğin eşlerinin boşanma avukatına, aile mahkemesine “bizi boşayın” diye gittiklerini görmedim, duymadım! Boşanma avukatına sadece evliliklerinde sorunlar yaşamakta olan, evlilikleri sarsıntılar geçirmekte olan eşler “müracaat” eder.

Peki boşanma avukatına her müracaat eden çift boşanır mı? Tabii ki hayır… Evliliklerinde sorunlar yaşan eşler boşanma avukatına ille de ve sadece boşanmak istiyorum diye müracaat etmez.
* Kimisi kafasında boşanma düşüncesi var diye gelir boşanma avukatına. Boşanma bu insanlar için muhtemel seçeneklerden birisidir ve kendilerini daha güvende hissedebilmek için hukuki bilgi almak için boşanma avukatına gelirler.
* Kimi insan kendisine hayat yolunda yeni bir yön çizmeye sancıları çekmekte, önündeki muhtemel seçeneklerden birisi olan boşanmanın, hayat yoluna tek başına veya başka bir partnerle yürümenin avantajlarını, dezavantajlarını tartabilmek için hukuki bilgi almak için gelir boşanma avukatına.
* Kimisi eşi onu boşamak istiyor ama o boşanmayı istemediği için “boşanmayı nasıl engelleyebilirim?” diye gelir boşanma avukatına.
* Kimisi ise boşanma konusunda kararlı ve talebinde ısrarlıdır.

Boşanma avukatı olarak güzel haberi sizlerle paylaşmak isterim: Bu başvurulardan ancak pek azı “boşanma” ile neticelenir. Başvurucuların çoğu farklı sebeplerle boşanmayı tercih etmez ve evliliklerini devam ettirirler.

“Boşanmak” konusunda ısrarlı ve kararlı olan kişilere ise boşanma avukatının yapabileceği birşey yoktur! Aslında buna hakkı da yoktur! Boşanmak isteyen kişi evliliğinden, eşinden memnun değildir, mutlu değildir! Evliliğinden, eşinden memnun olmayan, mutsuz olan kişiyi bu mutsuzluğuna devam etmeye zorlamak elbette mantığa, hukuka, vicdana aykırı olacaktır. Buna da ne boşanma avukatının ne de başka hiç kimsenin hakkı yoktur… “Aile birliği” tabii ki çok mühimdir; fakat “fertlerin mutluluğu” asıl gayedir. Mutsuz fertlerden oluşan bir ailenin toplum menfaatlerine de hizmet edemeyeceğini unutmamalıyız.

Boşanma avukatı “hukukçu“dur. Hukukçunun görevi daha iyi bir hayat için hukuki destek talep edenlere hukuk bilgileri ile hukuki destek vermektir. Boşanma avukatı da bu hukuki, ahlaki, mesleki sorumluluğunu yerine getirmektedir.

Av.Veysel Danış
(Boşanma Avukatı)

Hakkında Yazar:

  Related Posts

Yorum Ekle